Pulsoksimetrai kam jie naudojami?

Pulsoksimetrai naudojami siekiant palaikyti normalų žmogaus deguonies kiekį organizme. Taip pat šio prietaiso pagalba galima sužinoti savo pulsą. Šis prietaisas naudojamas tiek gydytojų kabinete, tiek ir namuose tampa vis populiaresnė prekė. Vis didesnis kiekis asmenų siekia stebėti savo sveikatą, kad būtų galima laiku kreiptis į gydytojus jei tam būtų reikalas. Šiuo metu siaučiant covid virusui vis daugiau žmonių nusprendė įsigyti būtent pulsoksimetrus tam, kad galėtų fiksuoti savo sveikatos būseną. Vis didesnė dauguma žmonių pulsoksimetrus įsigyja internete, tokiu būdu taupydami savo laiką ir prekę gaunami į jiems patogią vietą, ar į namus.  Taip pat pulsoksimetrai yra naudojami ir asmenų, kurie nuolat užsiima fizine veikla. Kadangi prietaisas mažas, jo rodmenys pasirodo per kelias sekundes, jis labai patogus visur nešiotis kartus su savimi. Sportininkai tokio prietaiso būdu ne tik mato deguonies kiekį, tačiau ir gali matyti savo pulsą, ko pasekoje pagal jį gali koreguoti savo fizinę veiklą.

pulsoksimetrai

pulsoksimetrai

Pulsoksimetrai, kaip naudoti taisyklingai?

Prieš naudojant pulsoksimetrą labai svarbu žinoti kokie rodikliai yra normalūs asmeniui, kad vėliau būtų galima matyti, kai jie yra ne tokie kokie turėtų būti. Taigi deguonies kiekis žmogaus organizme turėtų būti 94-99 procentų. Toks procentas yra laikomas normalus žmogaus organizmui. Taigi jei žmogaus deguonies kiekis arteriniame kraujyje nukrenta žemiau šių skaičių, jam turėtų būti skiriamas papildomas deguonis. Pulsoksimetrai yra labai paprastai naudojami prietaisai, todėl jis puikiai tinkamas naudotis namų sąlygomis. Svarbu paminėti, kad pulsoksimetrai puikiai tinka ne tik suaugusiems, tačiau ir vaikams. Taigi jų naudojimas labai paprastas, viskas ką reikia daryti tai tik užsidėti prietaisą ant piršto galiuko ir stebėti rodmenis ekrane. Pulsoksimetrai ir jų skaimenys ekrane yra gana dideli todėl jie labai patogūs naudoti vyresnio amžiaus asmenims.

Kas atsitinka kai trūksta deguonies?

Visi žinome, kad labai svarbu palaikyti normalų deguonies kiekį organizme. Tačiau ar visi žinome kas atsitinka kai jo trūksta?  Deguonies trūkumas sutrikdo ląstelių veiklą, ko pasekoje ląstelės žūsta. Jei organizme mažėja deguonies kiekis yra jaučiamas nuovargis, silpnėja visa imuninė sistema, blogėja žmogaus mąstymas. Deguonies kiekis organizme gali lemti tam tikras sunkias ligas. Deguonis ypač svarbus žmogaus organizmui nes jis dalyvauja įvairiuose oksidacijos procesuose. Jo pagalba sudeginama gliukozė ir ji paverčiama energija, organizmas yra apsaugomas nuo įvairių bakterijų ir virusų, grybelių, parazitų. Kodėl deguonies kiekis sumažėja? Tai gali lemti įvairios ligos kaip širdies nepakankamumas, įvairios plaučių ligos, infekcijos, kurios įtakoja deguonies kiekį, tokios kaip pneumonija. Taip pat įvairios alergijos. Dar vienas svarbus rodiklis nuo ko, gali sutrikti deguonies kiekis organizme tai įkvepiamos nuodingos cheminės medžiagos. Todėl labai svarbu savo organizmą saugoti nuo įvairių veiksnių.

Išpardavimas