Išpardavimas

Pulsoksimetras kas tai?

Pulsoksimetras tai toks metodas, kurio pagalba neinvaziniu būdu yra matuojamas arterinio kraujo įsotinimas deguonimi. Šis metodas matuodamas kraują gali patikrinti deguonies prisijungimo oksihemeblobiną  (HbO2) taip pat ir bedeguonį hemoglobiną (Hb). Taip yra nustatomas jų santykinis kiekis. Kada naudoja pulsoksimetrija? Ji dažniausiai yra naudojama ir pastaruoju metu tapo labai populiari nuskausminant operacijų metu, pooperacinio stebėjimo metu bei intensyviojoje terapijoje. Šis metodas labai patogus todėl, kad jo nereikia kalibruoti, jis veikia ypač tiksliai ir patikimai. Pulsoksimetrija pasižymi tuo, jog yra pagrįsta šviesos sugertimi audiniuose, kur šviesą sklaido tiek arterinis, tiek ir veninis kraujo hemoglobinas, kuris yra audiniuose tarp šviesos šaltinio ir imtuvo. Dažniausiai yra naudojami tiesioginio peršvietimo fotodavikliai.

pulsoskimetras

pulsoskimetras

Imitatorius yra sudėtas iš šviesos diodų ir fotodiodų:

  •  Fotodiodai priima pulsoksimetro šviestukų siunčiamą šviesą ir pagal ją sinchronizuojasi imitatoriaus švyčiojimai į pulsometro jutiklį.
  •  Šviesos diodai į pulsoksimetro jutiklį pašviečia tokius raudonos ir infraraudonuosius šviesos intensyvumus, kurie atitinka imituojamą SpO2. 
  •  Šis apartas imituoja šviesos sugertį gyvuose audiniuose išspinduliuodamas atitinkamo intensyvumo šviesą.

Kodėl svarbu kiekvienam namuose turėti pulsoksimetrą?

 Kiek anksčiau mažai kas žinojo, ką reiškia žodis pulsoksimetras, tačiau pastaruoju metu siaučiant covid bangai vis daugiau asmenų skuba įsigyti būtent šį prietaisą. Kodėl taip yra? Tai medicininė priemonė, kurios pagalba galima sužinoti kuomet asmeniui trūksta deguonies ir jam yra būtina hospitalizacija. Jei žmogaus deguonies kiekis organizme nukrenta žemiau 93 procentų jam būtina gydytojo pagalba. Būtent šis prietaisas padeda užtikrinti tai, kad asmuo kuris susidūrė su tam tikromis ligomis, galėtų laiku patekti pas gydytojų, taip nepakenkdamas sau ir savo sveikatai. Svarbu paminėti, kad pulsoksimetras svarbus ir tiems žmonėms, kurie susiduria su širdies, kraujagyslių ir kvėpavimo sistemos ligų.  Šis prietaisas taip pat gali praversti sportuojantiems asmenims, kurie siekia teisingai organizuoti savo treniruotes, nes jis matuoja ne vien deguonies kiekį organizme, tačiau ir pulsą.

Kaip naudoti pulsoksimetrą?

 Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pulsoksimetro naudojimui nėra reikalinga gydytojų priežiūrą. Šis prietaisas veikia labai paprastu būdu. Uždėtas ant piršto jis labai greitai matuoja žmogaus deguonies kiekį organizme, taip pat ir asmens pulsą. Pulsoksimetras labai patogus vyresnio amžiaus asmenims, kadangi jo skaičiai yra dideli, taip pat jei deguonies kiekis yra mažas organizme apie tai jis praneša garsiniu signalu. Todėl rekomenduoja kiekvienam asmeniui savo namuose turėti būtent tokį pulsoksimetrą, kurio pagalba galima palaikyti normalią žmogaus sveikatą. Taip pat jo kaina yra nedidelė, todėl verta pagalvoti apie įsigijimą šio prietaiso.