Kraujospūdžio matuokliai, kodėl svarbu turėti namuose?

Kraujospūdžio matuokliai kaip ir paprastas termometras turi būti kiekvienuose namuose. Nepriklausant nuo amžiaus ar lyties, bet kuriam asmeniui gali pasidaryti negerą, silpna. Dažnai to priežastis gali būti padidėjęs, ar nukritęs kraujo spaudimas. Namuose neturint kraujospūdžio matuoklio bus labai sunku nustatyti tai, koks kraujo spaudimas žmogui yra, ir kokią pirmąją pagalbą jam galima suteikti. Nežinant tikslių kraujo spaudimo rodiklių žmogui galima ne padėti, o dar labiau pakenkti. Koks normalus žmogaus kraujo spaudimas?Normalus žmogaus kraujospūdis yra 120 mm Hg (sistolinis) ir 80 mm Hg (diastolinis).

Kraujospūdžio matuokliai

Kraujospūdžio matuokliai

Kaip taisyklingai naudotis kraujospūdžio matuokliu?

Kraujospūdžio matuokliai kaip ir visi kiti prietaisai turi savo naudojimo taisykles, kurių reikia laikytis siekiant pamatuoti teisingą kraujo spaudimą. Pirmiausia svarbu susirasti ramią vietą, kurioje nebūtų didelio triukšmo. Dideli garsai gali įtakoti kraujospūdžio matuoklio rodmenis. Taip pat svarbu iki matavimo bent 30 minučių nerūkyti ir negerti kavos. Šie du dalykai taip pat gali įtakoti rodmenis. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad prieš naudojant kraujospūdžio matuoklį svarbu vengti fizinės veiklos, ar bent kurį laiką po jos vengti kraujo spaudimo matavimo, nes tokiu būdu kraujospūdžio matuoklis rodys daug didesnius rodmenis. Taip pat rekomenduojama naudojant kraujospūdžio matuoklį rankovių neraitoti, o ranką tiesiog ištraukti iš drabužių. Atraitoti drabužiai kraujui neleis gerai tekėti venomis. Jei yra nešiojami tam tikri papuošalai, kurie gali veržti rankas rekomenduojama juos taip pat nusiimti, kad tai neįtakotų kraujospūdžio matuoklio rodmenų.

Kraujospūdžio matuokliai, kokį pasirinkti?

 Rinkoje gana nemažas kiekis pasirinkimo kraujospūdžio matuoklių. Tiek kalbant apie jų rūšis, tiek ir apie gamintojus. Žastiniai, riešiniai, mechaniniai kraujospūdžio matuokliai. Automatiniai ir pusiau automatiniai. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kur norite, kad būtų dedamas kraujospūdžio matuoklis, koks būtų jo įkrovimo šaltinis, ar šis prietaisas turi atminties funkciją ar ne, taip pat lengvas ir paprastas naudojimas. Tai pagrindiniai kriterijai pagal kuriuos yra daug lengviau išsirinkti jums tinkamą matuoklį. Svarbu paminėti tai, kad siekiant palaikyti normalų kraujo spaudimą, jo matavimas kiekvienos dienos rytą ir vakarą pagerinti situaciją. Jei yra matomas kraujo spaudimo skirtumas, labai svarbu šiuos rodiklius nuolatos užsirašinėti, kad vėliau jūsų gydytojas galėtų matyti kaip keičiasi jūsų kraujospūdžio matuoklio rodikliai, siekiant skirti tikslingą gydymą. Ar kraujospūdžio matuoklis gali būti naudojamas vaikams? Taip tai tikrai yra galima daryti tiesa, to nereikėtų daryti ne esant tam poreikiui, taip pat kadangi vaiko rankos yra mažos reikėtų įsigyti mažiausio dydžio manžetę, kad kraujo spaudimas būtų matuojamas kuo tiksliau.

Išpardavimas